Vrásky - magazín

Každá žena si od pradávna přála zachovat věčnou mladost a krásu a vrásky tak byly první věcí, které se přirozeně bránila. Ovšem ani dnešní vyspělá a moderní medicína není schopná tento proces stárnutí zastavit.

Snaha o oddálení procesu stárnutí vedla k mnohým pokusům a objevům. Jedním takovým objevem, který přináší poměrně úspěšný způsob k vyhlazení mimických vrásek je botulotoxin, zkráceně zvaný botox. Jedná se de facto o jed (bakterie se nazývá Clostridium botulinum), jehož původní využití bylo pro léčbu neurologických onemocnění a šilhavosti. Nyní se botulotoxin stal často vyhledávanou „pleťovou kůrou“, která pomůže k vyhlazení vrásek. Dermatologové a plastičtí chirurgové používají k vyhlazení vrásek zejména mezi obočíma okolo očí nebo čelu a krku.

Vrásky. Každý jednou docílíme k tomu, že je budeme mít. Někdo dříve, jiný později. Menší části populace nevadí, že vrásky mají, ale valná většina je řeší. Na trhu najdete nepřeberné množství krémů, jak s vrásky zatočit, ale ne vždy platí, že nejdražší krém je také nejlepší.

Ačkoliv genetika hraje ve výskytu vrásek významnou roli, několika jednoduchými změnami životního stylu můžete vy a vrásky vykopat válečnou sekeru. Větší slunění, konzumace větších dávek červeného masa a tuku nebo kouření a alkohol způsobí, že organismus stárne podstatně rychleji. Avšak, budete-li se o své zdraví starat komplexně, vznik nových vrásek nebo jejich zhoršování dostane červenou.

Strana 1 z 2