Plazmaterapie

Plazmaterapie - omlazení krevní plazmou

Plazmaterapie je miniinvazivní omlazující metoda estetické medicíny, která spočívá v aplikaci vlastní krevní plazmy do potřebných míst: obličej, krk, dekolt, ruce, vlasová pokožka. Plazmaterapií lze eliminovat projevy akné, lze podpořit hojení jizev. Krevní plazma je tělu vlastní látka, kterou získáváme zpracováním odebrané krve. Plazma obsahuje velké množství růstových faktorů, které stimulují buňky kůže k vyšší produkci kolagenu a regeneraci. Díky obnově kolagenu v kůži je pak kůže lépe hydratovaná, vypnutá a mladistvá, proto se také krevní plazmě využívané v estetické medicíně říká elixír mládí.

Průběh terapie krevní plazmou

Do oblasti aplikace krevní plazmy naneseme znecitlivující krém, aby procedura byla bezbolestná. Po odběru potřebného množství krve dojde ve speciálním přístroji k oddělení plazmy. Plazmu následně obohatíme o růstové faktory z krevních destiček, případně o kyselinu hyaluronovou a následně tenkou jehličkou aplikujeme.

Po výkonu můžete očekávat lehký otok, drobné krvácení z vpichů, mohou se objevit i malé modřinky. Po výkonu však můžete jít bez obav do práce.

Krevní plazma... ale jaká?

V současnosti se na většině klinik používá takzvaná PRP plazma  – platelet rich plasma (na krevní destičky bohatá plazma), která právě díky krevním destičkám obsahuje růstové faktory. Nicméně dle současného vědeckého poznání není PRP plazma příliš účinná, což dokazuje studie Dae Hun Kima z roku 2011 a také studie Nasir Hussaina z roku 2017. Navíc, pokud je krev špatně zpracována, vzniká takzvaná prázdná plazma, která neobsahuje vůbec žádné růstové faktory.

Na naší klinice proto používáme takzvanou PRF plazmu – Platelet-rich fibrin (fibrin bohatý na krevní destičky). Jedná se o novou generaci plazmaterapie. PRF obsahuje několikanásobně více růstových faktorů než PRP plazma, dále také lépe obnovuje objem tkání a urychluje hojení. Tyto úžasné vlastnosti byly dokázány již Dohanem v jeho studii z roku 2006 a také Sclafanim v roce 2012. Jedinou nevýhodou je, že PRF je v krvi málo, proto musíme krve odebrat více, tak abychom měli dostatek PRF na celou ošetřovanou oblast.

Terapie krevní plazmou - počet ošetření

Aby plazmaterapie dosáhla maximálního účinku, musí se procedura po měsíci opakovat, a to třikrát až pětkrát. Pokud chceme podpořit navrácení objemu a obnovit hydrataci kůže, aplikujeme plazmu spolu s kyselinou hyaluronovou.

Zákrok je bezpečný, nebolestivý a s minimem komplikací. Pokud nejste fanoušky botoxu či jiných cizorodých materiálů, ale zároveň si přejet omladit, je plazmaterapie vhodná právě pro vás.

Plastická chirurgie a vrásky:

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je skvělým pomocníkem v...
 • redukci vrásek jako "výplň"
 • omlazení pleti
 • použití jako výplň do rtů
Polypeptidy

Polypeptidy

Speciální polypeptidy spolehlivě redukují vrásky a předchází jejich tvorbě. 
 • vrásky na čele
 • nosoretní vrásky
 • vrásky kolem zevních očních koutků
Plazmaterapie

Plazmaterapie

Krevní plazma nastartuje regeneraci pleti bez aplikace cizích látek.
 • vyhladí jemné vrásky
 • zpomalí stárnutí pleti
 • bez vedlejších účinků

Napište nám

Zeptejte se nás...

Klinika plastické a vlasové chirurgie INTER CLINIC Praha - Radotín je jednou z nejstarších privátních klinik v Česku. Své služby poskytuje od roku 1993.

 • Na Výšince 3, Praha 5 - Radotín
 • 732 300 900
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.